Karlova Studánka 12

793 24 Karlova Studánka

+420 554 772 014

Drobečková navigace

Úvod > O hotelu

O hotelu

Představujeme Vám hotel, který si zakládá na tradici a na své starobylosti. Stáří budovy, která nesla původní název Sloupový dům, se datuje až do roku 1820. Na hotel Džbán byl přeměněn v roce 1950 a veškeré vnitřní zařízení restaurace a jídelny je původní.

Dýchne na Vás atmosféra osmdesátých let. Atmosféra hotelu Džbán Vám logicky připomene nezapomenutelné zážitky z konce minulého století. Vybavení hotelu jsme totiž přizpůsobili tak, aby zapadalo do retro stylu osmdesátých let a pamětníci si u nás nostalgicky připomenuli své rekreace strávení v podobných horských zařízeních, jako je hotel Džbán.

Úslužný personál, dobrá kuchyně s velkými porcemi (tak, jak bývalo zvykem na dovolených ROH) a především pak taneční večery, kde zní převážně melodie ze sedmdesátých až devadesátých let, Vás vrátí zpět do let minulých, za kterých spokojené hotelové hosty vytrhne až teprve příchod na pokoj a jejich závislost na sledování televize. Teprve v tu chvíli si všichni uvědomí, že jsou opět v realitě všedního života.

Bezprostřední okolí hotelu Džbán, obklopené přenádhernou jesenickou přírodou, každého vždy zaručeně ale zase vtáhne zpět do vzpomínek. Karlova Studánka je totiž místem, kde se čas jakoby zastavil. Původní budovy připomínají skanzen a kdo má jenom trochu bujnou fantazii, si rázem dokáže představit, jak nelehký, ale na druhé straně pestrý život, zde místní lidé museli po staletích prožívat.
Luxus u nás nehledejte, nabízíme poctivou kuchyň, příjemný personál a vše co vám nostalgicky připomene doby minulé.

Milovníci luxusu a nejmodernějších technických vymožeností, očekávající luxusní ování po vzoru Karlových Varů či jiných známých moderních lázeňských center, budou návštěvou Karlovy Studánky zřejmě zklamáni. Scházejí zde kasína, herny, vykřičené domy a komfortně vybavené hotely. Milovníky klidu, pohody, nostalgie a především romantiky však hotel Džbán a Karlova Studánka určitě polaská u srdíčka a většina si toto místo rázem zamilují. A když je ani to neuspokojí, tak jim zcela jistě vše vynahradí všudy přítomná kouzelná příroda plná lesů, zvěře, hub a borůvek.

Mobilní telefony a počítače nechte raději doma

Kapacita hotelu je 70 lůžek a skládá se ze dvou, tří a čtyřlůžkových pokojů a jednoho apartmánu pro pět osob. Část pokojů je umístěna v prvním patře a druhá, v nově vybudovaném podkroví, které vyhledávají především romantici, mající zálibu v půdních vestavbách plných krovů a zešikmených stropů, ovšem s překrásným výhledem do okolních lesů. Všechny pokoje jsou vybaveny sprchovým koutem, WC a TV s příjmem několika televizních programů. Návštěvníci hotelu mají také možnost připojení wi-fi internetu v celém hotelu. Vyznavači společného sledování sportovních přenosů, mají v hotelové restauraci k dispozici LCD TV. Ostatní zařízení hotelu, připomínající dobu před dvaceti a více lety, jsme již ponechali v původním stavu.

Třináctimetrová ledová homole přímo u hotelu

Zajímavým přírodním úkazem a vyhledávanou turistickou atrakcí je minerální pramen, cca 20 metrů od hotelu, který v létě vystřikuje až do výšky 14 metrů a v zimě posléze zamrzá a stává se z něj úžasná ledová homole, dosahující výšky až 13 metrů (viz.obrázek níže). Často se pak stává rájem pro horolezce. Nepřehlédnutelný je i dřevěný altánek (foto úplně dole) stojící nedaleko od hotelu. Z jeho útrob vyvěrá pramen s přírodní pitnou, silně mineralizovanou vodou s léčebnými účinky. Podrobnosti o tomto prameni (a dalších pramenech v Karlově Studánce) se můžete dočíst v článku nalevo - Historie lázní.

Chutné jídlo vám vylepší náladu

Hotelová restaurace patří k vyhledávaným místům návštěvníků Karlovy Studánky a v sezóně se na volné místo musí často čekat. Hosté zde mohou ochutnat tradiční českou kuchyni, ve které nemůže scházet knedlo-zelo-vepřo, ale třeba i netradiční pravou italskou pizzu a speciality z pece. Večerní atmosféru u dobrého jídla a pití z naší - sice malé, ale za to kvalitní - vinotéky doplňované Vinnými sklepy Lechovice (několikanásobný držitel mnoha ocenění "Víno roku") zde zpříjemní i neodmyslitelná svíčka na stole. Proto je naprosto přirozené, že se naši hosté do Džbánu velmi často vracejí.

V restauraci rovněž nabízíme veškeré gastronomické akce na klíč v podobě rautů, banketů, galavečeří, svateb atd.

 

Proto budeme potěšeni, když pro naše hosty bude platit úsloví „Kdo jednou navštívil Džbán, rád se vrací k nám“.

Kontakty

Karlova Studánka 12

793 24 Karlova Studánka

Telefon: +420 554 772 014

Mobil: +420 734 428 536

E-mail: hoteldzban@seznam.cz


ADR:
ČOI se sídlem Štěpánská 44, 120 00 Praha, IČO 000208869, internetová adresa http://www.coi.cz, bližší info na web stránkách adr.coi.cz je kontaktním místem podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 524/2013 ze dne 21.května 2013 o řešení spotřebitelských sporů je určena pro řešení spotřebitelích sporů (tzv.ADR)